We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC 19" Rotating Keyboard Drawer Black
SKU
AR8127BLK
| SKU | AR8127BLK |
|---|---|
| EAN | 0731304015932 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Pull-out drawer design AR8127BLK allows for easy access and out of the way storage for all standard 19 inch keyboards. Rotating keyboard tray permits the user to swivel into working position.
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Type | Drawer unit |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 648 mm |
| Package height | 216 mm |
| Package depth | 927 mm |
| Package weight | 16.6 kg |
| Depth (max) | 71.1 cm |
| Width | 445 mm |
| Weight | 10.4 kg |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 89 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 648 mm |
| Package height | 216 mm |
| Package depth | 927 mm |
| Package weight | 16.6 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Drawer unit |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 2U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |