We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC MGE Galaxy 3500 Air Filter Replacement Kit
SKU
G35TOPT2
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MGE Galaxy 3500 Air Filter Replacement Kit for 20inch/523mm Cabinet
| SKU | G35TOPT2 |
|---|---|
| EAN | 0731304275725 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Performance 3 phase power protection with excellent efficiency and optimized footprint for commercial facilities and industrial environments.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 508 mm |
| Package height | 700 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Weight | 550 g |
| Packaging data | |
| Package width | 508 mm |
| Package height | 700 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 475 x 15 x 600 mm |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 475 x 15 x 600 mm |