We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Depth Adapter, 300 mm, for 1070 to 1200 mm 42U SX
SKU
ACDC2550
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Depth Adapter, 300 mm, for 1070 to 1200 mm 42U SX
| SKU | ACDC2550 |
|---|---|
| EAN | 0731304299264 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Type | Depth adapter |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 327 mm |
| Package height | 94 mm |
| Package depth | 2035 mm |
| Package weight | 15.3 kg |
| Depth (max) | 191.2 cm |
| Width | 300 mm |
| Weight | 12.3 kg |
| Height | 131 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 327 mm |
| Package height | 94 mm |
| Package depth | 2035 mm |
| Package weight | 15.3 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Depth adapter |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |