We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Door Header, for 42U VX and 45U SX
SKU
ACDC2402
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Door Header, for 42U VX and 45U SX
| SKU | ACDC2402 |
|---|---|
| EAN | 7313042989916 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Type | Door hinge |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 245 mm |
| Package height | 425 mm |
| Package depth | 1540 mm |
| Package weight | 30.9 kg |
| Width | 369 mm |
| Weight | 27.4 kg |
| Height | 85 mm |
| Depth | 1466 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 245 mm |
| Package height | 425 mm |
| Package depth | 1540 mm |
| Package weight | 30.9 kg |
| Technical details | |
| Type | Door hinge |
| Rack capacity | 42U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |