We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Door Post, 900 to 1200 mm Aisle Width
SKU
ACDC2404
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Door Post, 900 to 1200 mm Aisle Width
| SKU | ACDC2404 |
|---|---|
| EAN | 7313042990110 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Type | Mounting kit |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 268 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package depth | 2306 mm |
| Package weight | 20.6 kg |
| Depth (max) | 2.48 m |
| Width | 400 mm |
| Weight | 20.2 kg |
| Height | 315 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 268 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package depth | 2306 mm |
| Package weight | 20.6 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Mounting kit |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |