We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Cable Management, Cable Ladder Attachment Kit, for Data Cable Partitions, Black
SKU
AR8177BLK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Cable Management, Cable Ladder Attachment Kit, for Data Cable Partitions, Black
| SKU | AR8177BLK |
|---|---|
| EAN | 0731304206026 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
These brackets AR8177BLK attach to the ladders and allow placement anywhere along the top of the data cable partition providing maximum flexibility for cable routing.
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Type | Ladder |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 400 g |
| Weight | 230 g |
| Packaging data | |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 400 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Ladder |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |