We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Cable Management, Cable Ladder Attachment Kit, with Power Cable Troughs, Black
SKU
AR8166ABLK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Cable Management, Cable Ladder Attachment Kit, with Power Cable Troughs, Black
| SKU | AR8166ABLK |
|---|---|
| EAN | 0731304203032 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Type | Mounting kit |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Built-in fan | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 527 mm |
| Package height | 89 mm |
| Package depth | 89 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Depth (max) | 3.6 cm |
| Width | 201 mm |
| Weight | 150 g |
| Height | 4 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 527 mm |
| Package height | 89 mm |
| Package depth | 89 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Technical details | |
| Type | Mounting kit |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |