We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Cable Management, End Cap for Power Cable Trough, Black, 314 x 1.2 x 178.5 mm
SKU
AR8567
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Cable Management, End Cap for Power Cable Trough, Black, 314 x 1.2 x 178.5 mm
| SKU | AR8567 |
|---|---|
| EAN | 0731304261605 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Hot-swap | No |
| On/off switch | No |
| Type | Rack plate |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Built-in fan | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 430 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package depth | 306 mm |
| Package weight | 1.52 kg |
| Depth (max) | 17.9 cm |
| Width | 314 mm |
| Weight | 530 g |
| Height | 2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 430 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package depth | 306 mm |
| Package weight | 1.52 kg |
| Technical details | |
| Type | Rack plate |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |