We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Cable Management, Side Cover, for Double Sided 84" Performance Vertical Cable Manager, 556 x 2134 x 10 mm
SKU
AR8679
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Cable Management, Side Cover, for Double Sided 84" Performance Vertical Cable Manager, 556 x 2134 x 10 mm
| SKU | AR8679 |
|---|---|
| EAN | 0731304291992 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Slide-on covers AR8679 conceal cables within vertical cable managers at the end of a 2 or 4 post row of open frame racks. for a clean, professional look.
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Hot-swap | No |
| On/off switch | No |
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 635 mm |
| Package height | 67 mm |
| Package depth | 1283 mm |
| Package weight | 11.9 kg |
| Depth (max) | 1 mm |
| Width | 556 mm |
| Weight | 11 kg |
| Height | 2134 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 635 mm |
| Package height | 67 mm |
| Package depth | 1283 mm |
| Package weight | 11.9 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 36.14 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |