We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Pod Containment, Aisle Stop Rail, Set of 2, 8 to 12 ft
SKU
FS-FM-5001-B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Pod Containment, Aisle Stop Rail, Set of 2, 8 to 12 ft
HyperPod Frame - Aisle Stop Rail (x2), 8-12ft
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Compatibility | APC HyperPod |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 399 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package depth | 2528 mm |
| Package weight | 19.5 kg |
| Width | 350 mm |
| Weight | 18 kg |
| Height | 65 mm |
| Depth | 2400 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 399 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package depth | 2528 mm |
| Package weight | 19.5 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Rack rail |
| Compatibility | APC HyperPod |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |