We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Pod Containment, Dual Sliding Doors
SKU
FS-DR-1001-B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Pod Containment, Dual Sliding Doors
HyperPod Door - Dual Sliding Doors
| Features | |
|---|---|
| Type | Double door |
| Compatibility | APC HyperPod |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 630 mm |
| Package height | 385 mm |
| Package depth | 2205 mm |
| Package weight | 80 kg |
| Width | 550 mm |
| Weight | 58 kg |
| Height | 225 mm |
| Depth | 2135 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 630 mm |
| Package height | 385 mm |
| Package depth | 2205 mm |
| Package weight | 80 kg |
| Technical details | |
| Type | Double door |
| Compatibility | APC HyperPod |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |