We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SV 42U 800mm Wide Perforated Split Rear Doors
SKU
AR712480
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SV 42U 800mm Wide Perforated Split Rear Doors
| SKU | AR712480 |
|---|---|
| EAN | 0731304302322 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Rack components that can be added to existing racks if requirements change.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 534 mm |
| Package height | 1989 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package weight | 26.6 kg |
| Width | 310 mm |
| Weight | 22.4 kg |
| Height | 1889 mm |
| Depth | 19 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 534 mm |
| Package height | 1989 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package weight | 26.6 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 42U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |