We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SV 42U
SKU
AR712400
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SV 42U 600mm Wide Perforated Split Rear Doors
| SKU | AR712400 |
|---|---|
| EAN | 7313043023152 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Rack components that can be added to existing racks if requirements change.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 434 mm |
| Package height | 1989 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package weight | 21.8 kg |
| Width | 310 mm |
| Weight | 18.1 kg |
| Height | 1889 mm |
| Depth | 19 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 434 mm |
| Package height | 1989 mm |
| Package depth | 149 mm |
| Package weight | 21.8 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 42U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |