We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX 42U 1070mm Split Feed Through Side Panels Black Qty 2
SKU
AR7305A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SX 42U 1070mm Split Feed Through Side Panels Black Qty 2
| SKU | AR7305A |
|---|---|
| EAN | 0731304287957 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Rack components that can be added to existing racks if requirements change.
Includes:
Brush strips, Installation guide, Key(s), Slam Latches
Includes:
Brush strips, Installation guide, Key(s), Slam Latches
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1048 mm |
| Package height | 914 mm |
| Package depth | 172 mm |
| Package weight | 21 kg |
| Width | 966 mm |
| Weight | 17 kg |
| Height | 832 mm |
| Depth | 14 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 1048 mm |
| Package height | 914 mm |
| Package depth | 172 mm |
| Package weight | 21 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 966 x 14 x 832 mm |
| Weight (imperial) | 17 kg (37.5 lbs) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 966 x 14 x 832 mm |
| Weight (imperial) | 17 kg (37.5 lbs) |