We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX 48U 600mm Wide Recessed Rail Kit
SKU
AR7504
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SX 48U 600mm Wide Recessed Rail Kit
| SKU | AR7504 |
|---|---|
| EAN | 0731304234647 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
This accessory AR7504 enables users to mount equipment with different depths in a 48U, 600 mm enclosure.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.09 kg |
| Technical details | |
| Dimensions (WxDxH) | 73 x 59 x 1138 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 73 x 59 x 1138 mm |