We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX 750mm Wide x 1200mm Deep Networking Roof Black
SKU
AR7716
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SX 750mm Wide x 1200mm Deep Networking Roof Black
| SKU | AR7716 |
|---|---|
| EAN | 0731304279204 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
This product AR7716 is a NetShelter SX roof that features superior cable access and flexibility with toolless installation and reversibility.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 830 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package depth | 1127 mm |
| Package weight | 12.7 kg |
| Width | 737 mm |
| Weight | 10 kg |
| Height | 24 mm |
| Depth | 1039 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 830 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package depth | 1127 mm |
| Package weight | 12.7 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 737 x 1039 x 24 mm |
| Weight (imperial) | 10 kg (22.1 lbs) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 737 x 1039 x 24 mm |
| Weight (imperial) | 10 kg (22.1 lbs) |