We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX Colocation 20U 600mm Wide Perforated Curved Door Black
SKU
AR7003
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SX Colocation 20U 600mm Wide Perforated Curved Door Black
| SKU | AR7003 |
|---|---|
| EAN | 0731304284147 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Rack components that can be added to existing racks if requirements change.
Includes:
Door handle, Door mounting hardware, Installation guide, Key(s)
Includes:
Door handle, Door mounting hardware, Installation guide, Key(s)
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 20U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1094 mm |
| Package height | 137 mm |
| Package depth | 708 mm |
| Package weight | 8.82 kg |
| Width | 600 mm |
| Weight | 5.59 kg |
| Height | 952 mm |
| Depth | 46 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 1094 mm |
| Package height | 137 mm |
| Package depth | 708 mm |
| Package weight | 8.82 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 20U |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 46 x 952 mm |
| Weight (imperial) | 5.59 kg (12.3 lbs) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 46 x 952 mm |
| Weight (imperial) | 5.59 kg (12.3 lbs) |