We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX Colocation 20U 600mm Wide Perforated Split Doors Black
SKU
AR7103
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
NetShelter SX Colocation 20U 600mm Wide Perforated Split Doors Black
| SKU | AR7103 |
|---|---|
| EAN | 0731304284154 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
This product AR7103 is a NetShelter SX Colocation 20U 600mm Wide Perforated Split Doors Black.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 20U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1037 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package depth | 363 mm |
| Package weight | 8.42 kg |
| Width | 600 mm |
| Weight | 5.55 kg |
| Height | 952 mm |
| Depth | 46 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 1037 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package depth | 363 mm |
| Package weight | 8.42 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 20U |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 46 x 952 mm |
| Weight (imperial) | 5.55 kg (12.2 lbs) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 46 x 952 mm |
| Weight (imperial) | 5.55 kg (12.2 lbs) |