We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Roof Fan Tray 230V 60HZ for NetShelter WX Enclosures
SKU
AR8207BLK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Roof Fan Tray 230V 60HZ for NetShelter WX Enclosures
| SKU | AR8207BLK |
|---|---|
| EAN | 0731304120261 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CSA , UL |
| On/off switch | No |
| Type | Fan tray |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Power | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Output voltage | 208/230 V |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 320 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package depth | 234 mm |
| Package weight | 2.73 kg |
| Depth (max) | 17.5 cm |
| Width | 318 mm |
| Weight | 1.82 kg |
| Height | 54 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 320 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package depth | 234 mm |
| Package weight | 2.73 kg |
| Technical details | |
| Type | Fan tray |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |