We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ASUS PS102 MOUSE PAD/9040 Pearl
SKU
90XB0AK0-BMP010
- A4 & Extended Form Factors : Two sizes to suit different workspace setups
- Smooth Fabric Surface : High-quality polyester for effortless glides and accurate tracking
- Anti-Slip Natural Rubber Base : Ensures firm grip on any surface
- Durable Stitched Edges : Reinforced stitching prevents fraying and curling
- Cushioned Comfort : 3mm thickness offers a perfect balance of support and stabil
| SKU | 90XB0AK0-BMP010 |
|---|---|
| EAN | 4711636197960 |
| Manufacturer | ASUS |
| Availability | Out of Stock |
ASUS PS102 Mouse Pad
ASUS PS102 Mouse Pad adds a touch of calm and elegant sophistication to any workspace. Featuring a gradient finish in soft, iridescent ones, this mouse pad offers a subtle look that blends seamlessly in both creative and professional environments.
ASUS PS102 Mouse Pad adds a touch of calm and elegant sophistication to any workspace. Featuring a gradient finish in soft, iridescent ones, this mouse pad offers a subtle look that blends seamlessly in both creative and professional environments.
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Pearl |
| Material | |
| Material | Polyester |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Design | |
| Gaming mouse pad | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester |
| Product colour | Pearl |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | No |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Pearl |
| Stitched edges | Yes |
| Surface material | Fabric |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Stitched edges | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 900 mm |
| Depth | 400 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 650 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |