We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TN-1030 toner cartridge 1 pc(s) Original Black
SKU
TN1030
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Brother TN-1030, 1000 pages, Black, 1 pc(s)
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Type | Original |
| SKU | TN1030 |
| EAN | 4977766721745 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Brother TN-1030. Black toner page yield: 1000 pages, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | - Brother DCP-1510E - Brother DCP-1512E - Brother DCP-7030 - Brother HL-1110E - Brother HL-1112E - Brother HL-2140 - Brother HL-2150N - Brother HL-2170W - Brother MFC-1810E - Brother DCP-7040 - Brother MFC-7320 - Brother MFC-7440N - Brother DCP-7045N - Brother MFC-7840W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105 mm |
| Depth | 143 mm |
| Height | 349 mm |
| Package weight | 494 g |
| Weight | 239 g |
| Products per pallet | 200 pc(s) |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 494 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pc(s) |
| Compatibility | - Brother DCP-1510E - Brother DCP-1512E - Brother DCP-7030 - Brother HL-1110E - Brother HL-1112E - Brother HL-2140 - Brother HL-2150N - Brother HL-2170W - Brother MFC-1810E - Brother DCP-7040 - Brother MFC-7320 - Brother MFC-7440N - Brother DCP-7045N - Brother MFC-7840W |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Pallet gross weight | 127.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |