We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Celly Feeling mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover Black
SKU
FEELING1000BK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cover case for Apple iPhone 11 Pro, Silicone, Black
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | FEELING1000BK |
| EAN | 8021735753452 |
| Manufacturer | Celly |
| Availability | Out of Stock |
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Package type | Hanging box |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |