We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Celly Feeling mobile phone case 16.5 cm (6.5") Cover Blue
SKU
FEELING1002BL
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Blue |
| SKU | FEELING1002BL |
| EAN | 8021735753544 |
| Manufacturer | Celly |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Liven up your smartphone style!
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Blue |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Splash proof |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Blue |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Splash proof |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 77.8 mm |
| Height | 158 mm |
| Depth | 8.1 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |