We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Celly FEELING1001PK mobile phone case 15.4 cm (6.06") Cover Pink
SKU
FEELING1001PK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Feeling cover case for iPhone 11, Silicone, Pink
- Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing
- The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls
- Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
| Maximum screen size | 6.06 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Pink |
| SKU | FEELING1001PK |
| EAN | 8021735753520 |
| Manufacturer | Celly |
| Availability | Out of Stock |
Liven up your smartphone style!
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Pink |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 |
| Maximum screen size | 15.4 cm (6.06") |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Pink |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 |
| Maximum screen size | 15.4 cm (6.06") |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 75.7 mm |
| Height | 159 mm |
| Thickness | 8.3 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |