We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Compulocks iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Flex Arm Mount - Black
SKU
159B13APXB
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Flex Arm Mount - Black
- Sleek metal frame
- Quick keyed access
- Bendable arm great for corners, wall mounting, and where counter space is limited
- Exposed front and back cameras and sensors
- 10 mm diameter through arm cable management
| SKU | 159B13APXB |
|---|---|
| EAN | 0810157341754 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | Out of Stock |
The Apex with the Flex arm provides a compact and secure solution featuring a stylish metal frame, convenient keyed access, and an adaptable extending arm for versatile positioning. They ensure full camera and sensor functionality while allowing direct access to charging cables, making them perfect for sleek and interactive displays.
| Features | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Covered front camera | No |
| Country of origin | China, Israel |
| Mounting type | Counter |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |