We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Da-Lite Fast-Fold Deluxe 62" x 108" projection screen 3.17 m (125") 16:9
SKU
88605
| SKU | 88605 |
|---|---|
| EAN | 0757120843085 |
| Manufacturer | Da-Lite |
| Availability | Out of Stock |
Fast-Fold® Deluxe frame and legs are constructed of sturdy 1-1/4" aluminum tubing and feature easy release latches for simple, quick set up and tear down of the screen.
| Performance | |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
| Viewable screen height (H) | 147 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.64 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 157 x 274 cm |
| Diagonal (metric) | 320 cm |
| Diagonal | 3.17 m (125") |
| Format | HDTV |
| Design | |
| Mounting type | Floor |
| Technical details | |
| Viewable screen height (H) | 147 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.64 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 157 x 274 cm |
| Diagonal (metric) | 320 cm |
| Diagonal | 3.17 m (125") |
| Format | HDTV |
| Projector | |
|---|---|
| Diagonal | 3.17 m (125") |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |