We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Spine Desk Cable guide Black 1 pc(s)
SKU
186082
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
“Spine” Flexible Cable Guide, Cable Chain, For Clamping, 130 cm, black
- Flexible cable chain for attachment to the desk - reliably protects and bundles cables
- Cable management without drilling, suitable for normal and height-adjustable desks
- Attachment for table tops up to max. 5 cm thickness
- Individual cables can be easily removed or added
- Maximum length approx. 1.30 m
- Cables can be inserted or removed at any point
- Space for up to 10 cables
- Weighted base for excellent stability
| SKU | 186082 |
|---|---|
| EAN | 4047443547446 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable guide |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Purpose | Desk |
| Weight & dimensions | |
| Length | 1.3 m |
| Desk thickness (max) | 5 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 330 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Package height | 105 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |