We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Valletta Compact case Black
SKU
185075
- Camera bag for protection and storage of digital photo cameras with accessories
- Main compartment with zip opening
- Two mesh pockets on the sides
- Additional front compartment with zip fastener
- Two belt loops for comfortable carrying
- Padded handle
- Adjustable inner divider
- Detachable shoulder strap
| Product colour | Black |
|---|---|
| Material | Polytex |
| Brand compatibility | Any brand |
| Case type | Compact case |
| SKU | 185075 |
| EAN | 4047443428141 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Polytex |
| Product colour | Black |
| Case type | Compact case |
| Features | |
| Case type | Compact case |
| Protection features | Scratch resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Number of exterior pockets | 1 |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Polytex |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 400 g |
| Interior dimensions (W x D x H) | 220 x 115 x 205 mm |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 429 g |
| Design | |
| Case type | Compact case |
| Protection features | Scratch resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Number of exterior pockets | 1 |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Polytex |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 429 g |