We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hewlett Packard Enterprise R0P85A internal hard drive 2.5" 1200 GB SAS
SKU
R0P85A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 7.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) 512n 6-pack HDD Bundle
| Component for | Disk array |
|---|---|
| SKU | R0P85A |
| EAN | 4549821260836 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
Contains 6 x MSA 1.2TB 12G SAS 10K SFF Enterprise HDDs (J9F48A)
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1200 GB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1200 GB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Quantity | 6 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 6 |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity | 6 |
| Other features | |
| Interface | SAS |