We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP SS782A/MLT-D708L Toner-kit, 42K pages ISO/IEC 19752 for Samsung K 4250
SKU
SS782A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MLT-D708L High-Yield Black Original Toner Cartridge
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 42000.00 |
| Colour | black |
| SKU | SS782A |
| EAN | 0191628542574 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
Print with confidence
Exceptional printing performance to keep your business running smoothly.
Your business productivity matters
Trust Original HP Toner for consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Customer-ready print quality
Original HP Toner delivers top-quality prints to represent your business ideas.
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Compatible Printers: Samsung MultiXpress K 4350 LX, Samsung MultiXpress K 4300 LX, Samsung MultiXpress K 4300 Series, Samsung MultiXpress K 4250 RX, Samsung MultiXpress K 4250 LX, Samsung MultiXpress K 4200 Series
| Features | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 189 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package width | 524 mm |
| Package height | 110 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 189 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package width | 524 mm |
| Package height | 110 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 8.6 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 8.6 |
| Other features | |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |