We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP SS797A/MLT-D709S Toner cartridge black, 25K pages ISO/IEC 19752 for Samsung SCX 8123
SKU
SS797A
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 25000.00 |
| Colour | black |
| SKU | SS797A |
| EAN | 0191628461868 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
Print with confidence
Exceptional printing performance to keep your business running smoothly.
Your business productivity matters
Trust Original HP Toner for consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Customer-ready print quality
Original HP Toner delivers top-quality prints to represent your business ideas.
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Compatible Printers: Samsung SCX-8123 NA, Samsung SCX-8128 Series, Samsung MultiXpress 8128 N, Samsung MultiXpress 8123 N, Samsung SCX-8100 Series, Samsung SCX-8123 N, Samsung MultiXpress 8128 Series, Samsung SCX-8128 NX, Samsung SCX-8128 N, Samsung SCX-8128 NA, Samsung MultiXpress 8123 NA, Samsung MultiXpress 8128 NX, Samsung MultiXpress 8128 NA, Samsung MultiXpress 8100 Series
| Features | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 124 mm |
| Package weight | 1.9 kg |
| Package width | 510 mm |
| Package height | 112 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 124 mm |
| Package weight | 1.9 kg |
| Package width | 510 mm |
| Package height | 112 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 8.2 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 8.2 |
| Other features | |
| Colour | No |
| UNSPSC-code | 44103103 |