We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit
SKU
5S493AA
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 4000 GB |
| Component for | PC |
| SKU | 5S493AA |
| EAN | 1963376062890 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Weight | 11 g |
| Height | 3.58 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 108 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 108 g |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Box contents | HP ZTurbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 SSD, heatsink, Warranty Card, Install guide, Product Notices |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Sustainability | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43201830 |
| Other features | |
| Country of origin | China |