We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 SSD Kit
SKU
5S492AA
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 SSD Kit
| SKU | 5S492AA |
|---|---|
| EAN | 0196337606265 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Weight | 11 g |
| Height | 3.5 mm |
| Depth | 22 mm |
| Package width | 215.9 mm |
| Package depth | 304.8 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package width | 215.9 mm |
| Package depth | 304.8 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 200 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Taiwan |
| Box contents | HP ZTurbo 4TB PCIe-4x4 SSD, heatsink, screw (qty 1), Warranty Card, Product Notices, Install Guide |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Logistics data | |
| Country of origin | Taiwan |
| UNSPSC-code | 43201830 |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |