We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 100Gb QSFP28 to QSFP28 7m Active Optical Cable
SKU
845410-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
100Gb QSFP28 to QSFP28 7m Active Optical Cable
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | 845410-B21 |
| EAN | 0190017016610 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 7 m |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Cable diameter | 3 mm |
| Cable length | 7 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 7 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |