We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 200Gb QSFP56 MPO SR4 100m Transceiver
SKU
R5Z83A
| SKU | R5Z83A |
|---|---|
| EAN | 0190017451763 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | MPO-12 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Data transfer rate | 200 Gbit/s |
| Wavelengths supported | 850 nm |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 76 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | MPO-12 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Weight (imperial) | 0.0771 kg (0.17 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 200 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0771 kg (0.17 lbs) |