We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 200Gb QSFP56 to 4x50/25Gb SFP56 2.5m Direct Attach Copper Cable
SKU
R6F27A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
200Gb QSFP56 to 4x50/25Gb SFP56 2.5m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 2.5 m |
|---|---|
| SKU | R6F27A |
| EAN | 0190017456706 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | 4x SFP56 |
| Cable type | DAC |
| Maximum transfer distance | 2.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 453 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | 4x SFP56 |
| Cable type | DAC |
| Weight (imperial) | 0.454 kg (1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.454 kg (1 lbs) |