We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 200Gb QSFP56 to QSFP56 2.5m Direct Attach Copper Cable
SKU
R5Z79A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
200Gb QSFP56 to QSFP56 2.5m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 2.5 m |
|---|---|
| SKU | R5Z79A |
| EAN | 0190017451725 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable type | DAC |
| Maximum transfer distance | 2.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 364 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable type | DAC |
| Weight (imperial) | 0.363 kg (0.8 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.363 kg (0.8 lbs) |