We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 200Gb QSFP56 to QSFP56 2m Direct Attach Copper Cable
SKU
R5Z78A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
200Gb QSFP56 to QSFP56 2m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 2 m |
|---|---|
| SKU | R5Z78A |
| EAN | 0190017451718 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable type | DAC |
| Maximum transfer distance | 2 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 317 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable type | DAC |
| Weight (imperial) | 0.0318 kg (0.0700 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0318 kg (0.0700 lbs) |