We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 25Gb SFP28 to SFP28 0.5m Direct Attach Copper Cable
SKU
R4G18A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
25Gb SFP28 to SFP28 0.5m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 0.5 m |
|---|---|
| SKU | R4G18A |
| EAN | 0190017430409 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP |
| Connector 2 | SFP |
| Connector contacts plating | Copper |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP |
| Connector 2 | SFP |
| Connector contacts plating | Copper |
| Cable length | 0.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.5 m |