We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 25Gb SFP28 to SFP28 7m Active Optical Cable
SKU
844483-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
25Gb SFP28 to SFP28 7m Active Optical Cable
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | 844483-B21 |
| EAN | 0190017014937 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 7 m |
| Product colour | Orange |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Bending radius | 2.5 cm |
| Cable diameter | 3 mm |
| Cable length | 7 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 7 m |