We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 2GB DDR2 SDRAM memory module 240-pin DIMM
SKU
JG205A
| Internal memory type | DDR2 |
|---|---|
| Internal memory | 2 GB |
| SKU | JG205A |
| EAN | 0886111416356 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
Information technology professionals rely on HP quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HP provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 2 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Internal memory type | DDR2 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 2 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Internal memory type | DDR2 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |