We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 32GB DDR3-1333 memory module 1 x 32 GB 240-pin DIMM ECC
SKU
647885-B21
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| SKU | 647885-B21 |
| EAN | 5711045502217 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
32GB (1x32GB) Quad Rank x4 PC3L-10600L (DDR3-1333) Load Reduced CAS-9 Low Voltage Memory Kit
| Design | |
|---|---|
| Certification | WEEE |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| CAS latency | 9 |
| Certification | WEEE |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Certificates | |
| Certification | WEEE |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 450 g |