We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 400GbE QSFP-DD MPO12 VR4 APC 50m Transceiver
SKU
S6B51A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
400GbE QSFP-DD MPO12 VR4 APC 50m Transceiver
| SKU | S6B51A |
|---|---|
| EAN | 0190017795836 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 50 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 520 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Weight (imperial) | 0.517 kg (1.14 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.517 kg (1.14 lbs) |