We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Alletra 5000 1.92TB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
SKU
R6J11A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HPE Alletra 5000 1.92TB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
| SSD capacity | 1920 GB |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA |
| SKU | R6J11A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Weight | 240 g |
| Height | 75 mm |
| Depth | 240 mm |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Weight (imperial) | 0.24 kg (0.529 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.24 kg (0.529 lbs) |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |