We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Alletra 5000 7.68TB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
SKU
R6J13A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Alletra 5000 7.68TB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
| HDD capacity | 7680 GB |
|---|---|
| Product colour | Black,Silver |
| SKU | R6J13A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 7.68 TB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 7.68 TB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 7.68 TB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Weight | 240 g |
| Height | 75 mm |
| Depth | 240 mm |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| HDD capacity | 7.68 TB |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight (imperial) | 0.24 kg (0.529 lbs) |
| Other features | |
| HDD capacity | 7.68 TB |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight (imperial) | 0.24 kg (0.529 lbs) |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |