We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Alletra Storage MP 800GB NVMe SFF Storage Class Memory SSD
SKU
S1E89A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Alletra Storage MP 800GB NVMe SFF Storage Class Memory SSD
| SKU | S1E89A |
|---|---|
| EAN | 0190017661735 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 800 GB |
| Features | |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 800 GB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 800 GB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 184.1 mm |
| Weight | 550 g |
| Height | 139.7 mm |
| Depth | 279.4 mm |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 0.544 kg (1.2 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.544 kg (1.2 lbs) |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |