We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 LC FR1 SMF 2km Transceiver
SKU
S1D17A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 100G QSFP28 LC FR1 SMF 2km Transceiver
| SKU | S1D17A |
|---|---|
| EAN | 0190017661704 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.7 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Weight (imperial) | 1.72 kg (3.8 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.72 kg (3.8 lbs) |