We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 30m Active Optical Cable
SKU
R0Z29A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 30m Active Optical Cable
| Cable length | 30 m |
|---|---|
| SKU | R0Z29A |
| EAN | 0190017326856 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 30 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Product colour | Mint colour |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Cable weight | 394.6 kg/km |
| Weight | 394.6 g |
| Cable length | 30 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 30 m |
| Weight (imperial) | 0.408 kg (0.9 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.408 kg (0.9 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |