We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 1G SFP LC SX 500m OM2 MMF Transceiver
SKU
R9F86A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 1G SFP LC SX 500m OM2 MMF Transceiver
| Interface type | OM2 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | R9F86A |
| EAN | 0190017575261 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP |
| Connector 2 | SFP |
| Data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 500 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP |
| Connector 2 | SFP |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |