We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 3m Active Optical Cable
SKU
R9F94A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 3m Active Optical Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | R9F94A |
| EAN | 0190017575421 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 86.2 g |
| Cable length | 3 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |